KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 9166452
*
nr 916 6452
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Färgetsningar, 2 st. E Hällgren, Stockholmsmotiv, motivet: 17x24
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:10:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 22:36:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e hällgren ernst hällgren etsningar färgetsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:02
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:18
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:33
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 916 6452
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Färgetsningar, 2 st. E Hällgren, Stockholmsmotiv, motivet: 17x24
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 22:36:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e hällgren ernst hällgren etsningar färgetsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:02 -
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:18 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:33